Ana Sayfa » Basından » Hüseyin TURHAN 19 Mayıs Gençlik Şöleni'nde Konuştu

Hüseyin TURHAN 19 Mayıs Gençlik Şöleni'nde Konuştu

Hüseyin TURHAN 19 Mayıs Gençlik Şöleni'nde Konuştu


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul Gençlik Kolları, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Atatürk'ü Anma ve Gençlik Şöleni düzenledi. Şölenin onur konuğu Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş'tı.
Bağımsız Türkiye sevdalısı gençlerin de konuşmalar ve çeşitli etkinlikleriyle süslenen programda heyecan doruktaydı. Programda Prof. Dr. Haydar Baş'ın oğlu Ali Haydar Baş da Atatürk'ün sevdiği türkülerle dolu bir konser verdi. Zeybek ve Kafkas halk oyunlarını sahneleyen gençlerin performansları vatandaşlardan büyük beğeni topladı.


Programda konuşmasını yapan Hüseyin Turhan'ın gençliğe mesajı şu şekildeydi; Sayın Genel başkanım Prf. Dr. Haydar Baş bey , Bağımsız Türkiye PartisininGüzide ve genç Milletvekili adayları, uzaktan ve yakından salonumuza teşrifeden sevgili misafirlerimiz ve ekranları başında bizleri seyreden yüce Türkmilleti sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. 19 MAYIS GENÇLİK ŞÖLENİMİZEhepiniz hoş geldiniz.

Türkiye büyük ve kritik bir süreçten geçerken yaptığı ilmi ve fikriçalışmaları ile milletimizin bir ve beraber olduğunu, Türkiye'mizde bulunan tümetnik grupların lazı kürdü çerkezi türkü ile sonsuza kadar kardeş ve dostolduğunu bizlere tekrar hatırlatan, ve yaptığı tüm programlar ile bukardeşliği, bu birliği haykırmamıza vesile olan,yüz yılımızın ilim ve fikiradamı kıymetli üstadım Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızdan Allah binlerce kere razıolsun.

Bugün yapacağım konuşmada Türk gençliğimizin geldiği noktayı üzülerek dilegetireceğim. Her ne kadar Yüce milletimizin genç evlatları çok zor bir dönemdengeçiyor olsa da Malazgirt'te Çanakkale
'de Sakarya'da bir çok engeli aşarak tüm dünyaya kendini kanıtlamış olanmilletimiz, anlatacağım sorunların tümünü Bağımsız bir Türkiye anlayışı ve GenelBaşkanımız Prof. Dr. Haydar Baş ile çok kısa bir sürede tekrar aşacaktır.

Türkiye'mizin şuanda geldiği noktaya baktıkça kendimden sonra ki nesil içinderin bir üzüntü içerisine giriyorum. Gençlerimiz işsiz gençlerimiz aşsızgençlerimiz evlenemiyor, gençlerimiz şuursuzlaştırılmak isteniyor. Enkötüsü de uyuşturucu batağına saplanmış binlerce Türk gencinin hayatı köhnebarakalarda eriyip gidiyor. 15 senedir iktidarda olan hükümet dindar birgençlik yetiştirme vaadi ile çıktığı siyasi yolculuğunda, arkasında heba olmuşbir gençlik enkazı bıraktı ve bırakmaya devam ediyor. İşsiz gençlerimizinsayısı milyonlara ulaşmış vaziyete.

Şarkıcı olmak isteyen, ünlü olmak isteyen, kolay para kazanmak isteyenyüzbinlerce genç kardeşimiz reyting uğruna her kepazeliği yapan ve bukepazeliklere göz yuman TV kanallarının yarışmalarında kendilerine umut ve birçıkış noktası arıyor. Sonuç olarak örfünü adetini kimliğini kişiliğini hiçesayarak para kazanmak uğruna canavarlaşmış, arkadaşlık, vefa, paylaşım,kardeşlik gibi insani özelliklerin olmadığı bir genç neslin oluşturulduğunugörüyoruz.

Üniversite sınavına hazırlanıp hiç değilse bir okuldan mezun olayım düşüncesiile yıllarını üniversite sınavlarında geçiren gençlerimiz var. Öyle ki birtürlü arzu ettiği okulu kazanamayan, kazanamadıkça daha da çıkmaza girengençliğimiz, girdiği sınavların sorularının da çalındığını ve sınavlardahakkının yendiğini duydukça devletine olan güvenini de kaybetme noktasınagelmiş durumda.

Evliliği 2 yıldan fazla sürmeyip geçim sıkıntısı yüzünden boşanan yüzbinlercegencin artık devletinden ve devleti yönetenlerden bir umudu kalmadı. Geridebıraktıkları çocukları, kimi zaman annesiz, kimi zaman babasız büyüyerek hepbir yanları eksik kalarak sorunlu ve sıkıntılı bir psikoloji ile ne kendine nede başkasına fayda veremeyecek bir hale geliyor.

Siyasiler ise oy ve koltuk sevdaları ile eş değerde yürüttükleri gençlikçalışmalarında ayrımcı, ötekileştirilen, kendinden başkasının doğrusunu kabuletmeyen, dindar değil, dinci, milliyetçi değil ırkçı, bağımsızlığı savunandeğil, AB ve ABD yandaşı olan siyasi anlayışları ile gençliklerine bir başkasiyasi duruşu olan genci hedef gösteriyorlar.

Bu durumun en bariz örneğini Gezi Parkı olaylarında gördük. Aliİsmail'lerin, Berkin Elvan'ların ölümlerine ve bu ölümlerden nemalananlara, buölümler üzerinden siyaset yapanlara, ölüye bile saygı duymayanlara şahit olduk.

Gençliğimizin mevcut durumu bu şekilde devam ederken BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİher platformda Türk gençliğine ve tüm dünya insanlığına çıkış yolu göstermeyedevam etti ve biran olsun çözüm üretmekten geri durmadı durmayacak. Bizler yolaçıktık ve bu karanlık düzeni yıkmadan da durmayacağız.

2001 yılından beri siyaset sahnesinde olan BTP Türkiye'de ve dünyada gündemoluşturmakta ve Türk milletini her zaman uyarmaktadır. Prof. Dr. Haydar Basbeyin liderliğinde siyaset yapan BTP yine Haydar Baş beyin Milli EkonomiModelini parti programı olarak tüm Türk milletine ve tüm dünyaya duyurmuştur.Türk gencinin ve Türk milletinin tüm dertlerine çıkış yolu göstermektedir. ÖzellikleRusya Venezuela Çin İran Hindistan gibi ülkelerde modelin birçok kuralıuygulanmakta ve etkisi de büyük ölçüde görülmektedir. Rusya'nın mevcut durumunugöz önünde tuttuğumuzda dünya sahnesinde geldiği nokta ve ekonomik olarakçıktığı seviye Ab ve ABD ülkelerini korkutmaktadır.


Sizlere Milli Ekonomi Modeli'ni anlatmamın sebebi ; Gençliğimizin tümsorunlarına çözüm üreten bir modelin gençliğimiz tarafından daha iyianlaşılabilmesi içindir. Milli Ekonomi Modeli'nin  içerisinde gençliğimiziçin üretilen projeleri şu şekilde sıralayabiliriz.1. Sınavız Üniversite
Türkiye'de Sınavız üniversite hayal değil. Gençlerimizi at koşturur gibiyüzlerce soru ile karsı karşıya getirip 11 yıllık emeklerini 3 saatlik birsınavda değerlendirmek tamamen saçmalık. Nasıl olurda 11 yıl eğitim almış birgencin gideceği üniversiteyi 3 saate sığdırdığınız bir sınav ile belirlersiniz.Bu sınav hem bilimsel olarak hem de teknik anlamda hatalı biruygulamadır. 

BTP iktidarında okumak isteyen herkese üniversitelerin kapısı sonuna kadar açıkolacaktır. Bir devlet hiç bir vatandaşını okuma hakkından mahrum edemez. Okuliçin bina lazım öğretmen lazım diyenlere sesleniyorum dershanelerin mevcutbulunduğu yerler bina değilmi? Bina istiyorsanız tüm dershanelerin binalarınıokula çevirir öğretmenlerini de 6 aylık bir formasyon ile üniversite hocasıyaparız. Alın size çözüm alin size proje. Neden yıllarca bu gençliği süründürdünüzneden?

2. Her gence iş imkanı 
Okulundan Mezun olmuş her genç devlet garantisinde is bulacaktır. Ve bizzat iseyerleştirmelerini devlet sağlayacaktır. MEM in uygulandı bir Türkiye'de okadar çok işçiye ihtiyaç olacak ki dış ülkelerden işçi getirmek zorundakalacağız. Böyle bir ortamda gençlerimizin işsiz kalması mümkün mü ? Soruyorumsizlere.

3. Gençlere Evlilik kredisi 
Kredi dedim diye sakın yanlış anlamayın bu kredinin faizi yok. Evet yanlışanlamadınız BTP iktidarında evlenmek isteyen çiftelere geri ödemesi çok uzunvadeli evlilik kredisi olacaktır. Evlenirken binlerce TL borca giren gençlerimizbu yükten kurtulacak ve borç ödeme yükü hafifletecektir. Devletin verdiği işimkanları ile evliliğini ve hayatını idare ettirecektir. Böylelikle ekonomiknedenler ile gelişen boşanmalarda hızlı bir düşüş olacaktır. 


Buradan Türk Gençliğine sesleniyorum;

Üniversite sınavlarının kaldırılması için, gençliğimizin iş ve aş probleminiçözmek için, evlenemeyen gençlerimizin evlilik ile ilgili maddi sıkıntılarınaçözüm bulmak için, ayrışmış, kutuplaşmış olan gençliğimizi bir bilek bir yürekyapmak için, hedefini ve yönünü kaybeden gençliğimize en doğru hedefi ve yönügöstermek için Bağımsız Türkiye Partisine destek vermelerini ve Milli EkonomiModeli'ni iktidar etmelerini istiyorum.

"Ayrılıkta azap ,birlikte rahmet vardır" anlayışı ile tümgençliğimizi BTP saflarına davet ediyorum. Ben Hüseyin Turhan BTP İstanbulMilletvekili adayı olarak siz gençlerin sözcülüğünü yapmak için, genç birarkadaşınız ve adayınız olarak yola çıktım. Unutmayın ki muhtaç olduğumuzkudret damarlarımızda ki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal Atatürk' ün Biz gençlere hediye ettiği 19 MAYIS GENÇLİKBAYRAMINIZI tekrar kutluyor, YAŞASIN BAĞIMSIZ TÜRKİYE diyorum.