Ana Sayfa » Biyografi

Biyografi

Biyografi

HÜSEYİN TURHAN KİMDİR?

ÇOCUKLUĞU VE ÖĞRENİM HAYATI;

1980 Yılında Üsküdar'da dünyaya gelen Hüseyin Turhan aslen Siirt' li olup doğduğu günden bu yana Üsküdar'da yaşamaktadır. İlköğretimini Orhan Seyfi Orhan İlköğretim Okulu ve Kirazlıtepe Ortaokulunda tamamladıktan sonra lise öğrenimini de Hacı Sabancı Beylerbeyi Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Öğrenim hayatına Üniversiteden sonra da devam ederek Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün İşletme bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Yüksek Lisans Tezi olarak hazırladığı Kurumsallaşma Yolunda YönetimSistemleri adlı bir eseri bulunmaktadır.

Daha sonra Atatürk Üniversitesi İş Güvenliği Ve Sağlığı Bölümünden mezunolmuştur. Şu anda da İstanbul Üniversitesinde Tarih, Atatürk Üniversitende deSosyoloji okumaya devam etmektedir.

İŞ HAYATI


Çocuk yaşlarda çıraklıkla başladığı iş hayatında uzun yıllar esnaflık yapmıştır. Eğitim hayatına devam ederken de çalışmaktan geri durmamış ve Kalite yönetim Sistemleri alanında başarılı çalışmalara imza atmıştır.Şuanda da kendi kurduğu Şirketin Genel Müdürü olarak halen çalışmaya devam etmektedir.

İş hayatı boyunca Kalite Yönetim Sistemleri, bilişim teknolojileri, markalaşma, sosyal sorumluluk standartları, kişisel gelişim eğitimleri, liderlik, motivasyon, iş güvenliği sağlığı ve kurumsallaşma konularında danışmanlık ve Eğitim hizmetleri ile ilgili çalışmalar yapan Hüseyin TURHAN , yüzlerce firmanın kurumsallaşması ve yönetim sistemleri üzerine gelişmesi için danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermiştir. 2006 yılında IRCA Onaylı ISO 9001 Baş Denetçisi unvanını almıştır.

Kalite Yönetim Sistemleri alanında kariyer çalışmalarını sürdüren Hüseyin Turhan yurt içi ve yurt dışı akademik eğitimlere, seminerlere katılmış; bilgi ve tecrübelerini eğitmen olarak da insanlara aktarmıştır.

Hüseyin Turhan kişisel gelişim konularında da çalışmalar yapmıştır. Liderlik Motivasyon, Stratejik Yönetim, İstatistiksel Proses Kontrolleri, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı, Proses Yönetimi Etkileşimleri&İyileştirme Teknikleri, Hedef Ve Süreç Yönetimi konularında da uzmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır

Kalite Yönetim sistemleri' nin yanı sıra basın yayın hizmetleri, kurumsallaşma, marka bilinci, iletişim, bilişim hizmetleri ve sosyal medya konularında da faaliyetlerde bulunmuştur. İcmal Dergisi, Yeni Mesaj Gazetesi, Mesaj haber ve Meltem haber web siteleri başta olmak üzere pek çok yayın organında yazıları yayınlanmış bir yazar olan Hüseyin Turhan, İnşaat Magazin Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmenliği'ni de yapmıştır.

SİYASİ HAYATI

Hayatı boyunca ayrımcılığın, zulmün karşısında durmayı isminin sahibi Hz.İmam Hüseyin'den örnek alarak çeşitli sivil toplum örgütü ve derneklerde görev almıştır. Bu noktada siyasetten uzak durarak insanlara hizmet etmeye çalışmış ancak ülkemizin birlik ve beraberliğinin tehlike altında olduğunu düşünerek siyasete atılmaya karar vermiştir. Bu bağlamda Türk - Kürt,Alevi - Sünni herkesi kardeş olarak gören, ayrıştırmaya ve zulme hayır diyen, projesi olan bir siyasi parti olduğu için siyasi hayatına Bağımsız Türkiye Partisi' n de başlamıştır. 2001 yılında BTP Üsküdar Gençlik Kolları Başkanı olarak görev almıştır. Daha sonra BTP Anadolu Yakası Gençlik Kolları Başkanlığı ve Teşkilatlandırma Başkanlığı görevlerinde de bulunan Hüseyin Turhan, 2007 yılında BTP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı olmuştur. O yıldan beri İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığına devam eden Turhan, 2013 yılında Bağımsız Türkiye Partisi MYK (Merkez Yürütme Kurulu) Üyesi olmuştur. 2015 yılında ki genel seçimlerde de İstanbul Milletvekili adaylığı yapmıştır.


Bağımsız Türkiye Partisi'n de siyasete başladığından bu yana Türkiye genelinde yaklaşık 20 ilde çeşitli siyasi çalışmalar yapmıştır. Yaptığı çalışmalar içerisinde teşkilatlanma çalışmaları, siyasi eğitimler, liderlik eğitimleri gibi konuların yanı sıra, parti projeleri ile ilgili olarak yüzlerce seminer ve konferans vermiştir.

Memleketi olan Siirt'te yaptığı ziyaretler sonucu memleketinin sorunlarına daha da vakıf olan Hüseyin Turhan hemşehrilerinin yoğun isteği neticesinde 2014 yerel seçimlerinde BTP Siirt Belediye başkan Adayı olmuş, Siirt' te yapılması gereken maddi ve manevi hizmetlerin neler olduğunu seçim çalışmaları boyunca anlatmıştır. Ülkemizin birliğe ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu, Güneydoğu da herhangi bir etnik köken sorunun olmadığını, asıl sorunun işsizlik, geçim sıkıntısı, sefaletin olduğunu anlatan Hüseyin Turhan, tüm Güneydoğu halkının sorunlarına tek çözümün PROF.DR.HAYDAR BAŞ' ın MİLLİ EKONOMİ MODELİ olduğunu adaylığı süresince dile getirmiştir. Siirt' te yapılması gereken projeler içerisinde yine Prof. Dr. Haydar Baş'ın denenmiş ve sonuç alınmış projesi olan DAR BÖLGE KALKINMA PLANI adlı projesinin olduğunu detayları ile tüm Siirt halkına anlatmıştır. Belediye Başkan Adaylığı boyunca bu model ekseninde çalışma yapan Hüseyin Turhan, Prof. Dr. Haydar Baş' ait olan Dar Bölge Kalkınma Planı projesini şöyle açıklamaktadır;

"Bu modelle Siirt gibi kırsal alan olan yerlerde,köylerin yanında sanayi tesisleri oluşturulacak. Ham madde ve nakliye durumları tespit edilerek belli sanayi bölgeleri şehirlerin dışında ve ülkenin her yerinde devreye konulmalıdır. Siirt Nüfus göçünün doğudan batıya doğru veya kırsal alandan şehre doğru yaşanmasının sebebi bu bölgelerdeki insanımızın kendisine iş imkanı bulamamasıdır. Halbuki 'Dar Bölge Yaygın Kalkınma Modeli'ile bu göçün önüne geçilebileceği gibi, işçilik maliyetleri ve nakliye giderleri çok daha ucuz kalacak üretici için rekabet imkanları da artacaktır.Bu modelde pazarlama problemi de olmayacaktır. Küçük çaplı atölye ve KOBİ' ler çevredeki ihtiyaca göre yönlendirilecek. Böylece pazarın ihtiyacı da yerinden karşılanabilecektir. 'Dar Bölge Yaygın Kalkınma Modeli' nin önemli bir özelliği de;sanayinin yaygınlaştırılması ile milletin topyekun bir atılım hamlesine başlaması ve her bölgenin devreye girmesi ile üretimin ve sermayenin tabana yayılmasıdır. Bu model ile Siirt halkının işsizliğine, alt yapı problemlerine,sosyal ve ekonomik olan tüm problemlerine çare bulunacaktır "şeklinde özetlemektedir.

Hüseyin TURHAN üniversite okumak isteyip kalacak yeri olmayan gençlerin eğitimlerine katkıda bulunmak, yardıma muhtaç insanlara el uzatmak amacıyla İstanbul'da Gençlik Derneği' nin kurulmasına öncülük edip çeşitli kademelerde gençlik ve yardım derneklerinde görev almıştır.

Gerek siyasi gerek sosyal çalışmalarında toplumsal olaylara duyarsız kalmamış; ezilmeye, susturulmaya çalışan mazlumların sesini duyuracak birçok eylem ve gösteri organize eden Hüseyin Turhan, haksızlığa karşı hiçbir zaman susmamış ve Hak arama davasını gençlik teşkilatı ile beraber her platformda yüksek sesle dile getirmiştir.

"Vatan Sevgisi İmandandır" hadisi şerifi ile"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" sözünü kendisine düstur edinerek ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, dini ve milli birlik beraberliğimizin temini için, Hacı Bektaşi Veli'nin nefesiyle Alevi - Sünni, Kürt- Türk kardeşliği için BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI olarak görev aldığını dile getirmektedir.