Ana Sayfa » Manşet » Yüzen Spor Salonları Yapacağız

Yüzen Spor Salonları Yapacağız

Yüzen Spor Salonları Yapacağız

''Üsküdar da gençlik hareketi ile yola çıktım ve Bağımsız Türkiye Partisi kurulduğunda Üsküdar Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. Üsküdar'da binlerce gençle tanıştım. Muhakkak elim omzuna değmiş bir çoğu ile muhabbet etmişimdir. Üsküdarlı genç kardeşlerim beni tanır.

Üsküdar'da ciddi oranda kötü alışkanlıkları artan bir gençlik topluluğu oluşmaya başladı. Maalesef Belediye bu genç kardeşlerimizi bu bataklıktan kurtarmak için yeterli çalışma yapmıyor. İşsizlik oranları her geçen gün artıyor genç nüfus maalesef işsiz kalıyor. Belediyenin gençlerimizi spor faaliyetlerine yönlendirmesi ve teşvik etmesi gerekir.  Bizim spor ile ilgili ciddi projelerimiz var.

SPOR OKULLARI VE SU SPORLARI PROJESİ

Üsküdar denizin kıyısında olan muhteşem güzellikte bir ilçemizdir. Denize kıyısı olan ilçemizde maalesef su sporlarına pek önem verilmediğini görüyorum.  Belediyenin de bu konuda bir çalışması yok. Yüzme ile ilgili tesislerde kısıtlı, Burhan Felek ve Çengelköy' de mevcut bulunan merkezlerinde hem imkanları kısıtlı hemde kapasitesi az.

Su sporları hem engelli kardeşlerimizin hemde diğer gençlerimizin severek yapacağı bir spor türüdür. Özellikle engelli kardeşlerimiz için çok ideal ola su sporları rehabilitasyon açısından da çok önemlidir. BTP olarak Su Sporları konusunda çok farklı fikirlerimiz var. Üsküdar gençliği yazın sahillerde yüzmekte ve bir çoğu da yüzme konusunda hünerlerini göstermekte.

Yüksek kabiliyeti olan gençlerimizi öncelikle keşfetmemiz gerekmekte. Bu gençlerimizi su sporlarına yönlendirip hem kendilerine hem de vatanımıza hizmet etmek istiyoruz. Öncelikle yapılması gereken kısıtlı imkanları sonuna kadar kaldırıp gençlerimizin önünü açmaktır. Kısıtlı imkanlar nasıl kaldırılacak? İşte burada çok muhteşem fikirlerimiz var.

YÜZEN SPOR SALONLARI PROJESİ -SPOR OKULLARI

Su sporları su da yapılır. Bundan dolayı YÜZEN SPOR SALONLARI yapacağız.  Ve bu solanlar aynı zamanda spor okulu olacak. Yüzen spor salonlarını üretmek bir spor salonu bina yapımı maliyetinden daha da ucuz olacaktır. Bir spor salonu yapmanın maliyetine, en az 10 adet yüzen spor salonu yapabiliriz. Bunun örnekleri dünyada var. Fakat bizim projemiz gibi bir proje hiçbir yerde olmayacak. İlk Türkiye'de Üsküdar'da  olacak ve tüm dünyaya örnek olacağız.

 Yüzen Spor salonlarımız saatlik olarak en az 100 öğrencinin spor yapabileceği kapasitede olacak. Günlük olarak binlerce gencimiz bu salonlarımızda spor  eğitimi alacak. Kandilli, Kuleli, Çengelköy, Beylerbeyi, Kuzguncuk, Paşalimanı, Salacak, Harem, Selimiye gibi denize kıyısı olan yerlere YÜZEN SPOR SALONLARI yapacağız.  Bu bölgelere kuracağımız Yüzen Spor Salonlarımız göreceksiniz çok ilgi görecek. Şimdi diyeceksiniz ki bunu nasıl yapacaksınız? Bakın istedikten sonra olmayacak iş yok, bu salonlarımız hem hizmet verecek hemde Üstlerine yerleştireceğimiz Güneş Panelleri ile enerji üreteceğiz. Ayrıca deniz manzarasında fitness yapmak isteyen halkımıza da bu salonlar açık olacak. Her Yüzen Spor Salonumuzda fitness bölümleri de olacak. İsteyen su sporu isteyen şehir manzarasında fitness sporu yapabilecek. Bitti mi? Bitmedi tabi projenin en güzel tarafına geliyoruz;

Yüzen Spor Salonumuzda fitness  sporu yapanların kinetik enerjilerinden de faydalanacağız. Elde edilecek elektrik enerjisi; salonumuzun elektriğini ve salondaki tüm aletlerin çalışmasını sağlayacak. Gereken gücü sağladıktan sonra artan enerji, şehir şebekesine dağıtılacak.

DENİZ SUYUNU ARITARAK KULLANACAĞIZ

Yetti mi yetmedi tabi. Yüzen Spor Salonlarımız deniz suyunu arıtacak ve duş almak için kullandıracak. Düşünsenize bir spor salonunda elektrik ve su maliyeti yok. Sizce bu salon zarar eder mi? Spor Salonlarının maliyetlerinin başında elektrik ve su masrafları gelmektedir. Bizim Yüzen Salonlarımız elektriğini sporculardan, suyunu denizden üretecek.

Bu vesile ile bir çok işi başarmış olacağız. Öncelikle onlarca yüzen spor salonumuz olacak, engelli kardeşlerimizin spor yapması teşvik edilecek, gençlerimiz su sporları ile dünyada ülkemizi temsil edecek. Ve elektrik üreterek ülke ekonomisine de katkı sağlayacağız. Engelli kardeşlerimiz için bu hizmet ücretsiz olacak. İlerleyen zamanlarda projeyi daha da büyüteceğiz.

"Kentsel Yenilenme Enstitüsünün (URBEM) ortak bir çalışma ile Seine Nehri boyunca sporcuların egzersiz yaparken harcadıkları enerjiden faydalanarak yüzen Paris Navigating Gym Projesi'ni açıkladı. Proje Fransa'nın başkenti Paris' te düzenlenen bir çağrıya cevap olarak tasarlandı ve geliştirildi."

 Bakın Paris'te ki örnek projeyi size şu resimler ile  gösterebilirim;

 


 

 

Tabi bizim yapacağımız Yüzen Spor Salonlarımız bu projeden çok daha iyi olacak. Üsküdar belediyemizin yıllık 1 milyara yakın bütçesi var. Gereksiz harcamaları ile meşhur bir belediyemiz var. Üsküdar'da israfı engelleyerek bir çok konuda kar edeceğiz. Binalara ve betona yatırım yapmak yerine doğaya zarar vermeyen projeler üzerinde çalışacağız.  Bu projeler ile Üsküdar tüm dünyaya örnek bir ilçe olacak. Bitti mi? Hayır tabi ki. Yüzen salonlarımızda sadece su sporları ve fitness olmayacak. Boks, Kik boks, Güreş, Judo, Karate, Kungfu, gibi bir çok spor talebe göre açılacak.

ÜSKÜDAR BOKS KULÜPLERİ

Boks artık tüm dünyanın ilgi ile izlediği ve takip ettiği bir spor. Gençlerimiz boks sporuna meraklı. Fakat boks yapacak salon bulmakta zorlanıyorlar. Milli Takımımızdan destek alarak Yüzen Spor Salonlarımızda Boks sporunda yer vereceğiz.  Özellikle Üsküdar ilçemizi boks sporunun merkezi yapmak istiyoruz. Göreceksiniz bu projemiz ile Üsküdar Gençliği 5 yılda çok farklı noktaya gelecek. Kötü alışkanlığı olan tüm gençlerimizi kurtaracağız. Bu sebeple genç kardeşlerimizin desteğini bekliyorum.