Ana Sayfa » Manşet » Mahalle İşletmeleri Projesi ile Üsküdar'da işsizlik olmayacak.

Mahalle İşletmeleri Projesi ile Üsküdar'da işsizlik olmayacak.

Mahalle İşletmeleri Projesi ile Üsküdar'da işsizlik olmayacak.

Üsküdar BTP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turhan Üsküdar'da Mahalle İşletmeleri Projesi ile Üsküdar halkının işsizliğine çare bulacağını açıkladı.

BTP Üsküdar adayı Hüseyin Turhan  devam eden konuşmasında şunları dile getirdi;

Üsküdar 600 bin nüfusu ile birçok ilimizden daha çok nüfusa sahip büyük bir ilçedir. Ve ilçemizde yaşayan halkımızın geneli Üsküdar ilçemize çok uzak yerlerde çalışmaktadır. Ve Üsküdar'da işsiz sayısı oldukça fazladır. Gençlerimiz işsiz ve insanımız ciddi geçim sıkıntısı çekmektedir. Üsküdar'da evine erzak alamayan, kirasını ödeyemeyen, ay sonunu zor getiren insanlarımız var. Bu durumu Üsküdar'da ki vakıflarımızın kurduğu aş evlerinden de görebilirsiniz. Üsküdar'da binlerce aile evinde yemek pişiremiyor.

Peki mevcut belediyemiz ne yapıyor? Park yapıyor, bina yapıyor, bahçe açıyor. Ve bunları da millete lütuf olarak sunuyor. 1 milyar 250 milyon bütçesi ile halkı sefalet içinde gençleri işsiz olan bir belediye sizce gerçekten de işini yapıyor mu? Mevcut belediye başkanı yaptığı konuşmalarda parktan bahçeden bahsediyor. Sorana park yaptık bahçe yaptık diyor. Peki işsizliğe çare var mı? Yok! Yoksulluğa çare var mı? Yok! Milletin aşını, işini, sosyal haklarını olması gereken seviyeye çıkarabiliyormusun? Yok!

İşte Bağımsız Türkiye Partisi kurulduğu günden bu zamana kadar İş dedi Aş dedi birlik dedi, barış dedi. Milleti zengin edecek projeleri ile halkının karşısına çıktı. Bizde belediyecilik anlayışımızda Genle Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'niuygulamaya karar verdik.

Harcayan değil, Üreten Belediye olacağız. Halkımıza iş vereceğiz cebine para koyacağız ve harcamayı halkımıza yaptırarak Üsküdar'da ekonomiyi canlandıracağız. Bu konuda ki projemiz MAHALLE İŞLETMELERİ PROJESİ' dir.

 

Mahalle İşletmelerimiz ile Harcayan değil, Üreten Belediye olacağız.

Üsküdar'ın her mahallesinde işletmeler kuracağız ve bu işletmelerde o mahallenin gençlerini istihdam edilecek. Kurulacak olan işletme modeli Prof. Dr Haydar Baş'ın Dar Bölge Kalkındırma Modeli ve Milli Ekonomi Modeli temel alarak kurulacaktır.

Belediyemizin bütçesini öncelikle bu işletmeler için kullanacağız, işletmelerimiz her çeşit ürün üretecek.Üretilecek ürünlerin seçimini pazarlama ve satış tecrübesi olan ekibimiz ile belirleyeceğiz. Tüketimi devamlı olan temel maddeler üretmek ilk hedefimiz. Kullanacağımız tüm ham maddeleri yerli ürünlerimizden seçeceğiz. Bu şekilde Üsküdar İlçemiz hem KOBİ' lere destek vermiş olacak hemde ülkemize ekonomik anlamada katkı saplamış olacaktır.

Turizm ile ilgili çok ciddi projelerimiz var, bunları daha önce açıklamıştık. İlçemize gelen binlerce turiste Mahalle İşletmeleri' nde ürettiğimiz bir çok ürünü marketler çarşılar kurarak satacağız. Bu şekilde ülkemize dövizde kazandıracağız.

Ayrıca Mahalle işletmeleri  projesi sadece Belediyemizin işletmeleri olmayacak, yatırım yapmak isteyen her firmaya açık olacaktır. Bu işletmeler ürün üretimine dayalı işletmelerden seçilecek. Yatırım yapmak isteyen kuruluşlara her türlü destek belediyemiz tarafından verilecektir. Ruhsat parası, tabela parası, çöp vergisi, temizlik vergisi gibi belediye tarafından işletmelerden alınan bu tür vergiler yatırım yapmak isteyen işletmelerden alınmayacaktır.