Ana Sayfa » Basından » Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turhan

Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turhan

Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turhan

Üsküdar Yaşam haber sitesi olarak BTP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sayın Hüseyin Turhan ile Mart 2019 Yerel Seçimleri hakkında röportaj yaptık. Hüseyin Turhan Üsküdar Yaşam Haber sitesine konuştu.

İşte o röportaj:

Hüseyin Bey,merhabalar. Teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Öncelikle bizlere kendinizden bahseder misiniz? Hüseyin Turhan kimdir?

Öncelikle bize olan ilginiz ve alakanız için ben teşekkür ederim. Hüseyin Turhan Doğma büyüme Üsküdar' lı bir gençtir. Üsküdar'ı mevcutta bulunan ve daha önce de belediye başkan adayı olmuş herkesten daha iyi bildiğimi iddia ediyorum. Ben Üsküdar'ı her anlamda çok iyi bilen biriyim. Tüm hayatım Üsküdar'da geçti. Üsküdar' ın ve Üsküdarlı' ların dertlerini sıkıntılarını ve isteklerini benim kadar anlayabilecek ve çözüm getirebilecek kimsenin olmadığını düşünüyorum. Bu iddialı oluşumun nedeni ise aldığım eğitim, büyüklerimden görmüş olduğum terbiye ve tecrübeden ileri gelmektedir. Size kendimden bahsedeyim;

Nisan 1980 Üsküdar doğumluyum. Aslen Siirtliyim. Doğduğum günden bu yana Üsküdar'da yaşamaktayım. İlköğretimini Üsküdar Orhan Seyfi Orhan İlköğretim Okulu ve Kirazlıtepe Ortaokulunda tamamladıktan sonra lise öğrenimini de Beylerbeyi Mahallemizde bulunan Hacı Sabancı Beylerbeyi Lisesinde tamamladım Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Maliye bölümünde lisans eğitimi alarak maliye mezunu oldum.

Öğrenim hayatıma, üniversiteden sonra da devam ederek Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün İşletme bölümünde Yüksek Lisans yaptım. Yüksek Lisans Tezi olarak hazırladığım "Kurumsallaşma Yolunda Yönetim Sistemleri" adlı bir eserim bulunmaktadır. Daha sonra Atatürk Üniversitesi İş Güvenliği Ve Sağlığı Bölümünden mezun olarak İş Güvenliği Teknikerliği ve İş Güvenliği Danışmanlığı yaptım. Şu anda da İstanbul Üniversitesinde Tarih, Atatürk Üniversitende de Sosyoloji okumaya devam etmekteyim.

Aynı anda iki üniversite okuyarak hem kendime hem de halkım afaydalı olmak için mücadele etmekteyim. Şuan da kendime ait bir danışmanlıkşirketim bulunmaktadır. Tüm Türkiye' de faaliyet gösteren firmamız hem devletkurumlarına hemde özel kuruluşlara Kalite yönetimi,İş Güvenliği, KurumsalKimlik belirleme, Enerji Yönetimi, Yatırım Yönetimi, Marka Tescil ve FikriSınai haklar, Personel Eğitimleri gibi konularda danışmanlık ve eğitimhizmetleri vermekteyiz.

Siyasi hayatıma ise BTP' de Başladım . 2001 yılında BTPÜsküdar Gençlik Kolları Başkanı olarak göreve başladım. 2007 yılında BTPİstanbul Gençlik Kolları Başkanı oldum. 2013 yılında BTP MYK üyesi oldum. Dahasonra BTP' nin çeşitli kadrolarında görev aldım.2015 yılında ki genelseçimlerde de İstanbul Milletvekili adayı da oldum. Şimdi de halkımın karşısınaÜsküdar Belediye Başkan adayı olarak çıktım. Ve Üsküdar'ı tüm Türkiye'de örnekbir ilçe yapmak için yola çıktım. Yıllardır hazırladığım Projelerim ve eşsizfikirlerim var.

 

 

 

 

AKP Üsküdar BelediyeBaşkan adayı Hilmi Türkmen ve CHP Üsküdar Belediye Başkan adayının ise AhmetKılıç olduğunu öğrendik. Ve adaylar çalışmalara başladı. Peki, Bağımsız TürkiyePartisi (BTP) Üsküdar Belediye Başkan adayı olarak sizleri, rakiplerinizdenayıran en çarpıcı farkınız nedir?

 

Öncelikle hem CHPhem AKP hemde diğer belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum. Kavganınhukuksuzluğun olmadığı, barışın ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir seçim dönemiolur inşaalh.Beni AKP'nin ve CHP'nin adaylarından ayıran yüzlerce fark var. Bensize belli başlı farkları anlatmak isterim. Öncelikle AKP'nin Adayı Sayın HilmiTürkmen zaten mevcutta ki başkandır. Başkan olduğu dönemden bu zamana kadaryaptı beton yığını inşaatları Üsküdar'a hizmet gibi sunmaktadır. Milletinvergileri ile oluşturulan bütçeyi millete bir lütuf gibi sunan bu arkadaşımız,millete hizmet etmenin bir ibadet olduğunu unutmuş. Her ne kadar imam hatipmezunu olsa da bulunduğu mevkinin insanlığa hizmet için var olduğu şuurundanuzaklaşmış.

Üsküdar'ın Bütçesiile reklam tabelalarına yazdığı tüm hizmetler (ben buna beton hizmeti diyorum)zaten yapılması gereken hizmetlerdi. Sana maaşını veriyorlar ve elinde  de bütçe var yap tabi. Yapmayıp ne yapacaktın? Marifet sana verilen bütçeyi harcamakdeğil, marifet bütçeyi kullanarak Üsküdar'ı kara geçirmen, bütçeye ihtiyaçduymadan Üsküdar'a yapılacak hizmetleri, ürettiğin hizmet ve ürün ilekarşılaman. Milleti iş sahibi yapman, fakiri doyurman, ücretsiz sosyalhizmetlerde bulunman, her mahallede işletmeler kurman, milletin karnınıdoyurman.  Sadece bina yaparakBelediyecilik olmaz.

Rakibim Sayın HilmiTürkmen kaybetmiş bir insandır. Nedeni ise Üsküdar halkına yaptıklarını neÜsküdar Halkı nede bu halkın çocukları unutmayacak. Milletin sadakaları veyardımları ile yapılmış bir camiyi insanların rıza olmadığı halde polis zoru vebiber gazları ile yıkan bir belediye başkanı unutulur mu? Kendisi ne dersedesin, hangi açıklamada bulunursa bulunsun huzuru mahşerde bunun hesabınıveremeyecek. Cami yıkımı ile ilgili verdiği röportajda  'camiyi tinercilerin kullandığını ve işgalettiğini ileri sürmüştü' bu sözleri duyunca kendisinin ne kadarkaybettiğini ve ne kadar zor durumda kaldığını anladım. Çünkü Üsküdar'ı şuan SayınHilmi Türkmen yönetmiyor. Kendisi sadece bir memur ve kendisine denileniyapıyor. Yazık.

Kentsel dönüşüm ilealakalı olarak millete verdiği hiçbir sözü tutamadı. Ve hala boş vaatlerdebulunmaya devam ediyor. Gerçekleri söyleyip benim elimde değil dese dahamantıklı bir hareket yapmış olacaktı.

Üsküdar gençliğiişsiz. Gençlerimiz mahalle köşelerinde işsizlikten kırılıyor.

Üsküdar 'da kavgavar şiddet var, insanlar mutsuz ve milleti barıştıracak mutlu edecek birçalışma yok.Üsküdar halkı kamplara ayrılmış vaziyette. Her fikir diğeri ilekavgada. Bu ortamı u noktaya getirende mevcut siyaset. Liderlerin küfür vehakaretler ile siyaset yaptığı yerde, milletin ne yapmasını bekliyorlar? Siyasikavga siyasi ayrılık ve bölünmüşlük her yerde artık.

Üsküdar'da ciddiolarak uyuşturucu sorunu var. Ve bu konuda çok acı şeyler yaşadık, gençlerimizheba oldular ve Belediye bu problemi hala çözmedi. Çözmedi. Çözmek için ciddibir adımı yok.

Esnafımız kanağlıyor işyeri ruhsat harcı adı altında toplanan vergiler tam bir gasp.Aldığım duyumlara göre belediye tarafından her esnaftan farklı ücret alındığı,belli sabit bir ücret resmiyette olsa da esnaftan farklı fahiş ücretleralındığı söyleniyor. Esnaf perişan gezdiğimiz yerler kurtarın diyor bizi.

Üsküdar'da kurulanpazarlara akşamları gidin uğrayın. Üsküdar halkı pazarcı esnafının çöpe attığıçürük meyve ve sebzeleri gidip çöpten toplayacak kadar fakir ve yoksul. Bumanzarayı Üsküdar'da kurulan her pazarın sonunda görebilirsiniz. Sayın HilmiTürkmen acaba akşamları pazar dolaşıyor mu?

Üsküdar'ın bir çok sorunu var hangisini çözmüş mevcutbelediye;

Miller işsiz, esnafkan ağlıyor, marketlerde pazarlarda fiyatlar tavan yapmış, belediye neüretiyor, ne de iş imkanı sağlıyor. Varsa yoksa bina yapmak. Tabi bu binalarıkimler yapıyor, nasıl ihale ediliyor, kaç paraya yapılıyor, kim kar ediyor,niye devamlı inşaat yapılıyor bunları sorgulamak lazım. Umarım anladınızdediğimi.

Gidin bakınyollarına delik değişik. Her yıl bir kazı, her yıl bir asfalt yenileme, yamalıyollar, ucu çıkmış kanalizasyon kapakları, yıkılan binaların inşaat yığınlarıaylardır mahallelerde bekliyor. Milletin sağlığını düşünen yok. Son aldığımhabere göre açıkladığım tarımsal projelerimizi duyan Belediyemiz bazımahallelerde ucuz sebze meyve satan yerler kurmuş. Yahu daha önce aklınızneredeydi? Seçim zamanı mı kemale eriyorsunuz. Hem ben size ucuza sebze meyvesatın demedim, Üsküdar'da sebze meyve üretelim dedim. Bunlar yine işin kolayınakaçmışlar. Komik çok komik.

Bu açıkladığımsorunlar Üsküdar'ın belli başlı sorunları. Bunlar gibi birçok sorunu varÜsküdar'ın. AKP'nin adayı Hilmi Türkmen bu sorunları çözemez. BelediyeBaşkanlığını şirket gibi yürüten bir başkandan fazla bir şey beklememek lazım.

Gelelim CHP adayı  Sayın Ahmet Kılıç beye;

İnanın  kendisini hiç tanımam. Bu zamana kadar daÜsküdar için yaptığı bir çalışmayı duymadım. Belediye de meclis üyesi olduğunu daadaylığı açıklandığında öğrendim. Yani Üsküdar belediyesinde CHP' den de meclisüyeleri var. Yukarda saydığımız bunca sıkıntı karşısında CHP meclis üyesiolarak Sayın Ahmet Kılıç ne yapmış? Üsküdar halkının 15 yıldır sesini kimeduyurmuş. Sayın Ahmet Kılıç meclis üyesi olduğu dönemde Üsküdar'a nasıl birfayda sağlamış? Milletimize bunları açıklaması lazım.

Mademmuhalefetsiniz, iktidarın yaptıklarını takip edeceksiniz ve hem milleti hemiktidarı en iyi şekilde uyaracaksınız. Günümüzde CHP'nin muhalefeti lafdalaşından öteye gidemiyor. Kavga -Şiddet muhalefet ve iktidarın genel haliolmuş.  Daha önce aday olan bir müftüvardı biliyorsunuz, sonradan CHP'den kavga ile ayrıldı. Düşünsenize Üsküdargibi bir yere koyduğunuz aday seçimden sonra istifa edip başka saflara geçiyor. Ve en önemli yere koyduğunuz adayı siziyi seçemiyorsunuz. Şimdi ki aday Sayın Ahmet Kılıç ne duyulmuş nede tanınmışbir insan, Üsküdar için açıkladığı bir projesi yok. Varsa da ben hala duymadım.Market yönetmek ile İlçe yönetmek farklı işler. CHP Üsküdar halkının iradesineinanmıyor. Nedeni ise CHP ilçe yönetimi ve üyelerinin ısrarla istediği adayeski ilçe başkanı Erdoğan Altan olmasına rağmen, kedisini eleyerek AhmetKılıç'ı aday yaptılar. Halbuki Sayın Erdoğan Altan olması gerekiyordu. Kendiiçlerinde kavgası olan bir partinin halka nasıl faydası olur? CHP defalarcatabanının istekleri yerine genel merkezinin talimatlarını uygulayan bir parti.Ve her defasında kaybediyor. Hatta BTP olarak daha önceki seçimlerde kendileribize ittifak teklifinde bulundu ve bir çok konuda anlaştık, fakat bizibeklettiler ve bize verdikleri sözleri tutmadılar. CHP tabanı Prof. Dr.Haydar Baş beyi gönülden seven sayan bir tabandır. Ve geçmiş seçimlerde CHPile ittifak etmemizi çok istediler. Ancak CHP yönetimi tabanını yanılttı. MaalesefCHP yönetimi yine sınıfta kaldı.

Şimdi tutturmuşlarbir "MİLLET İTTİFAKI". Yahu bu nasıl millet ittifakı, bu ittifakta milleti temsil eden kaçgörüş var? İttifaka dahil edeceğin o kadar parti varken sen hepsini elinintersi ile itiyorsun ve adına milletin ittifakı dediğin ama milletin olmadığıbir ittifak kuruyorsun.  CHP muhalefetişini yapamıyor. Yapabilseydi ülkede iktidar çok değişmişti. BTP olarak TürkMilletine diyoruz ki "muhalefet değişmeden iktidar değişmez, muhalefetideğişin ki iktidar da değişsin. " BTP olarak çok güçlü geliyoruz.

CHP adayı SayınAhmet Kılıc'ın projeleri nelerdir? Bilgi sahibi olduğu alan nedir? Uzmanlığınedir? Hangi tecrübe ile Üsküdar'ı yönetecek? İnşaat yapmaktan başka projesunacak mı? Milletimizin bunları sorgulaması gerekiyor.

İşi ehlineverilemesi gerekir. Üsküdar halkına buradan sesleniyorum, üç adayı yan yanakoysunlar ve incelesinler kimin gerçekten de belediye başkanlığına layıkolduğunu görürler. Bizim ilmimizin zekatı bile rakiplerimizde yok. Bizimmaksadımız dua almaktır, el tutmaktır, yardım etmektir, mutlu etmektir.

Gelelim en büyük farkımıza:

Bizim fikir veprojelerimize onların hayalleri bile ulaşamaz. Bizim Genel Başkanımın Prof. Dr.Haydar Baş. Kendisi ekonomi konusunda dünyanın peşinden koştuğu bir insan.Dünya tarihinde ilk kez bir Türk lider Rusya Meclisi Duma'da rus vekillerebakanlara profesörlere öğrencilere ekonomi brifingi verdi. Genel Başkanımızıtam 4.5 saat dinlediler ayakta alkışladılar.

Bizde tüm dünyanınpeşinden geldiği Milli Ekonomi Modeli var . Onlarda ne var? Kocaman bir hiç..İçi boş sözler ve vaatler. Biz ayakları yere basan projeler ile geliyoruz.Onlar harcamaktan bahsediyor, biz üretmekten bahsediyoruz. Onlar yardımdansadakadan bahsediyor, biz iş bulmaktan maaş vermekten bahsediyoruz. Onlaryaptıklarını lütuf gibi sunarken, biz yapacaklarımızı bir ibadet ve görevolarak görüyoruz. İşte bizim en büyük farkımız bu. Bizim muhteşem projelerimizvar. Onların tuğla ve harçları var. Buradan halkıma sesleniyorum, artıkÜsküdar'da güzel şeyler yapmak lazım. Mevcutları değiştirin gitsin. Biz varızmerak etmesinler.  Buradan hem SayınHilmi Türkmen'e hemde Sayın Ahmet Kılıca meydan okuyorum. Gelsinler Üsküdar'ınsorunlarını halkın huzurunda yüz yüze konuşalım. Kavgasız gürültüsüz kardeşçebir oturum yapalım. Halkımız bizi izlesin ve kararını öyle versin. Halkınhuzurunda konuşmak, kürsülerde taraftarlarına konuşmaya benzemez. Kendilerinegüveniyorlarsa bu davetimi kabul ederler.

Son olarakbizlere projelerinizden bahsedebilir misiniz? Üsküdar'ı ne gibi yeniliklerbekliyor olacak? Belediye Başkanı olursanız neler yapacaksınız.?

Milli Ekonomi Modeli'nden yararlanacağız 


 
"Belediyelerin hepsiiller bankasından, devletten yardım alırlar" diyen Turhan, "Belediyelerin bir de kira gelirleri, toprak gelirleri vardır. Biz, 'senbana para ver ben sana inşaat yapayım' anlayışına karşıyız. Bunu herkesyapar.  Mevcut belediye başkanı her yere boy boy resimler asmış, onuyaptım bunu yaptım. Güzel de, sen bunları köyündeki tarlanı satıp da mı yaptın?Ya da babanın mirasından alıp bize gençlik meclisi mi yaptın? Bu mu marifet!Biz Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'niuygulayacağız" şeklinde konuştu. 

 

Sokak hayvanları için özel projelerimiz var 

Sokak hayvanları konusuna da değinen Hüseyin Turhan, "Hayvanlar Allah'ındilsiz kullarıdır. Sokaklarda aç gezen garip ve çaresiz tüm hayvanlarabelediyemiz olarak sahip çıkacağız. 
Her mahallede gönüllü temsilciler ile çalışma yapacağız. Hayvanlarınbarınabilecekleri barınaklar kuracağız. Ev hanelerini bilinçlendirerek çöpegıda atmalarını engelleyeceğiz. Mahallede görevli araçlarımız tüm evleridolaşarak halkımızın hazırladığı fazla gelen veya yemediği tüm gıdalarıtoplayacağız. Bu gıdalar barınaklara getirilerek sokak hayvanlarınadağıtılacak" ifadelerini kullandı.


Binalara değil insana yatırım yapacağız

Belediye olarak gereksiz tüm yapılardan uzak duracağız.israfı önleyeceğiz. Biz binalara değil çevreye ağaca yatırım yapacağız.Üsküdar'ın her müsait yerine ağaç dikeceğiz. Kısa sürede Üsküdar yemyeşil birilçe olacak. boşluk gördüğümüz her yerde mutlaka bir ağaç dikilecek. Ve bu işifestivallerle tüm dünyaya duyuracağız. Her yıl ağaç dikme festivalleridüzenleyerek tüm Türkiye'yi bu festivale davet edeceğiz. Yapacağımızorganizasyondan toplanan tüm gelirleri tekrar ağaç dikimine vereceğiz.Üsküdar'ın her mahallesinde fidan yetiştirerek kendi fidanını kedi üreten birİlçe olacağız. İlçemizde bulunan tüm ilk öğretim okullarında bilinçlendirmeeğitimleri vereceğiz. Yavrularımız daha küçükken ağacı fidanı dikimini bilecek.Kısa sürede Üsküdar'ın havası ve doğası değişecek. Sincapların daldan dala oyunoynadığı bir ilçemiz olacak inşallah.

Kentsel Dönüşüm Projeleri - Kentsel Dönüşümde MağduriyetOlmayacak

Kentsel dönüşüm mağduru olarak evlerinden zorla çıkarılan,suyu elektriği kesilen baskı gören kardeşlerimizin tüm sıkıntılarını çözeceğiz.BTP olarak bizler devleti alan el değil veren el olarak görmekteyiz. Değilhalkımızdan bir şeyler almak bizzat onları rahat ettirecek her türlü çalışmayıbütçe hesap kitap yapmadan sağlayacağız. Kentsel dönüşüm ile ilgili sıkıntıyımillete vereceğimiz ev paylarını arttırarak çözeceğiz. Belediyemize bir şeykalmasına gerek yok. Belediyenin görevi halka hizmettir. Halktan kar elde etmekdeğil. Milletimizin hakkettiğini mutlaka vereceğiz. Dua alacağız. Birliğisağlayacağız.

Turizm ile Üsküdar'ı ayağa kaldıracağız 

 Turizmkonusundaki sorulara da cevap veren Turhan: "Üsküdar tarihe şahitlik etmişbir ilçedir. Hem tarihi açıdan hem de doğal güzelliği açısından hiçbir yer ilekıyas edilemez. Turistik açıdan Üsküdar eşsiz bir bölgedir. Fakat yıllardırÜsküdar'ı dünyaya tanıtamadık. İstanbul'a gelen turistler genelde karşı tarafdeğimiz sur içini gezerler. 
Ayasofya, Sultanahmet, Beyazıt gibi yerler turistlerin uğrak yerleridir.İstanbul'a gezmeye gelen milyonlarca turist Üsküdar'a karşıdan bakar veÜsküdar'ı görmeden ülkelerine geri döner. Çünkü Üsküdar'ı kimse onlara hakkıile anlatmaz. Biz Üsküdar belediyesi olarak, Üsküdar İlçemizi tüm dünyayatanıtacağız. Yahu Üsküdar'da kız kulesi var, camiler, tekkeler, kervansaraylar,hamamlar, Çamlıca tepesi, Beylerbeyi Sarayı, paşa konakları, korular, antiklimanlar var. Boğaz Köprüsü var. Sadece turizm ile Üsküdar'ı ayağakaldıracağız" dedi.

Hayvancılık Alanında Projeler;  Mahalle Süt Ürünleri Tesisleri

İlçemiz de çok eskiden kapı kapı dolaşıp süt yumurtatereyağı peynir satan ablalar ağabeyler vardı. Bu insanlardan aldığımız ürünlero kadar kaliteli ve o kadar lezzetliydi ki hala tadı damağımızdadır. Bilirsinizki Karadeniz halkı bu ürünlerin üretiminde çok tecrübelidir. Daha önce bu işiyapmış fakat yasal zorunluluktan dolayı bırakmış yüzlerce kişi var. Belediyemizartık kendi halkına en iyi sütü en iyi tereyağını en iyi peyniri en iyiyumurtayı hayvancılık yapmaya müsait bölgelerde tesisler kurarak sunacaktır. Butesislerin çalışanları da eski tecrübelerinden faydalanacağımız o bahsettiğimizkişiler olacaktır. Biliyorsunuz ki bazı cins inekler günlük 5 kilo süt verirkenbazı cins ineklerde 60 kiloya kadar süt vermektedir. Belediyemiz en iyicinsleri seçerek tesislere getirecektir. Ve en yüksek oranda süt almak içinçalışmalar yapacaktır. Bu vesile ile ilçemizde örnek bir modeloluşturulacaktır. Süt sağıldıktan sonra çok küçük yerlerde dahi tereyağı peyniryapılabilmektedir. Süt Tesisimiz ilçe sınırlarımızın da dışında olabilir, fakattereyağı ve peynir tesislerimiz ilçe sınırlarımızda olacaktır. İlçemizin birçok bölgesinde bu tesisleri kuracağız, hem de ilçemizin dışına bu ürünleripazarlayacağız. Üretimini yaptığımız bu ürünler hem uygun fiyatlı olacak hemdekaliteli ve sağlıklı olacaktır. Hollanda' da her köyde peynir üretimiyapılmaktadır. Ve Hollandalılar tüm dünyaya kendi köylerinde ürettikleri peynirçeşitlerini satmaktalar biz neden yapamayalım? Üsküdar da bunu yapacak alandamevcut insan kaynağı da mevcut.

BİRLİK ALANINDA PROJELER; Gönül Erenleri - MahalleDanışma Heyeti

Beledilerin yaptığı tüm hizmetler insanlar içindir. İnsanınolmadığı yerde tesislerin binaların merkezlerin yolların araçların hiçbir şeyinbir önemi yoktur. Öncelik insandır. Belediyelerimizin öncelikle en temel işiinsanları bir araya getirmesi kardeşliği dostluğu sevgiyi insanlara yaymakolmalıdır. Maalesef bizim ülkemizde belediyecilik kendi partisinden olana sahipçıkmak, başka partiden olanı elinin tersi ile itmekten ibaret oldu. Ülkemizdeyaşanan bir çok gelişme ve siyasilerin ahlakı ve edebi aşan kavgaları tümmilletimizi yansıdı. Hükümetimizin sert tavrı insanımızı böldü parçaladı. Artıkülkemizde insanımız parçalara ayrılmış vaziyette. Birlik beraberlik kardeşlikduyguları her geçen gün daha da azalmakta. Özellikle Üsküdar da insanımız uçnoktalarda gezmekte. Kavga ve tartışmalar son bulmuyor. Oysa belediye başkanıilçesinde ki halkın, abisi babası annesi kardeşi dostu, arkadaşı olmalıydı.Maalesef mevcutta bulunan başkanımız bunu başaramadı. Aslında bu birliği ülkemizdehiçbir belediye başkanı sağlayamadı diyebiliriz. Biz BTP olarak kurulduğumuztarihten bu zamana kadar hep birlik dedik hep kardeşlik dedik hep dostluğusavunduk. Bizim en büyük özelliğimiz birliği sağlamaktır. Bakın Genelbaşkanımızın 40 yıldır söylemlerine. Milletimizi birleştirmek adına adetaçırpınıyor. Bu asker bizim, bu devlet bizim, bu polis bizim bu millet bizimdiyor. Kolumu keseniz Kürt kanı akar diyor, diğerini kesseniz Türk kanı akar diyor. Biz kardeşiz diyor. Parti olaraken büyük hedefimiz ayrılığa düşmüş Türk milletini bir ve beraber etmektir. İkigönül bir olunca samanlık seyran olur derler ya hani işte biz Üsküdar halkınılazı, kürdü, arabı, acemi, alevisi, sünnisi ile birleştireceğiz.

Birliğin olduğu yerde kavga olmaz haksızlık olmaz zulümolmaz. Sevgi olur Mutluluk olur kardeşlik olur. Yol bina tesis yapmak çok kolayişler, kalpleri birleştirmektir marifet. İşte bizim ilk işimiz Üsküdar halkınıbirleştirecek kardeş yapacak projelerdir. Bilirsiniz ki Her mahalle de sevilensayılan sözü dinlenen ağabeylerimiz ablalarımız var. Biz belediye olarak buinsanlarımızı bir gönül ereni olarak mahallerde görevlendireceğiz. Bunlara Danışma heyeti diyeceğiz. Onlarabelediyemizin tüm imkanlarını sağlayacağız. Danışma heyetlerimiz Kavgayıdurduracaklar, barışı sağlayacaklar, hakem olacaklar, dert dinleyecekler, çözümyolu bulacaklar. Düğünümüze cenazemize hastamıza sahip çıkacaklar. Aşamadıklarıkonuları bize bildirecekler. Bu işi ilk önce gönüllülerden seçeceğiz. Bellikriterler arayacağız. Yaptıkları iş Hacı Bektaş gibi, Alperenler  gibi gönül almak olacak. Gönül birleştirmekolacak. Bu vesile ile her mahalle de huzur ve barışı tesis edeceğiz. Hiçbirtartışmaya hiçbir kavgaya müsaade etmeyeceğiz. Çocuklarımız Sevginin saygınıninsanlığın olduğu bir ilçede büyüyecek. Barışı öğrenecek, kardeşliği öğrenecek.İlçemizde ki tüm parti teşkilatları ile görüşeceğiz. Hepsinden belediyemiz ileiletişime geçecek temsilciler isteyeceğiz. Özellikle meclise girme hakkı eletmemiş tüm partileri bu işe dahil edeceğiz. Bu kişiler partilerininfikirlerini isteklerini bize bildirecekler. Tüm parti teşkilatları ile ortakçalışmalar yapacağız. Siyasi ayrılıklarımız olsa da bunları bir kenarabırakarak İlçemizi beraber yöneteceğiz. Neden her partiden bir temsilcibelediyemizde görev almasın? Neden başkan yardımcılarımızın içersinde farklıpartiden insanlar olmasın? Biz yandaşımıza değil, işini ehline iş vereceğiz.Genel Başkanımızın bize verdiği ahlak budur. Koltuk sevdamız yok. Millet vevatan sevdamız hizmet sevdamız var. Bu vesile ile ayrılıklar bitecek Üsküdarhalkı tüm parti mensupları ile tek yürek tek bilek olacak. Bu konuda en büyükörnek Rahmetli Gaffar Okan'dı. Onun yaptığını bu ülkede kimse yapamadı. Amabizler  u ölçüyü genel başkanımızdanaldık. Biz Üsküdar halkını tek yürek yapmaya yemin ettik. Ve bunu başaracağız.

 

İlk öğretimÖğrencilerine Okula Ulaşım Ücretsiz - Benim Servisim Projesi

İlk öğretim okuluna giden binlerce çocuğumuz var. Devletokullarında okuyan bu çocuklarımız okula ulaşım konusunda ciddi sıkıntıçekiyorlar. Kimileri kilometrelerce yol yürüyor, kimilerini de anne yadababaları araçları ile okula bırakıyorlar. Bu durum trafiğin oluşmasına sebepoluyor.  Annne yada baba çalışıyorsaişlerine geç kalıyorlar. Uykularından taviz veriyorlar.Bir sürü yorgunlukçekiyorlar.Onca stresi çeken yavrularımız güç bela okula ulaşıyorlar. Belediyeolarak  bu sıkıntıları çözüyoruz. Buproje ile bir çok sorunu ortadan kaldıracağız. Ve servislerimizin ne kadarfaydalı olduğunu herkes görecek. Her mahallede okul servis otobüsümüz olacak.Bu otobüslerin durakları da ayrı olacak. Annelerimiz Babalarımız evlerine çokyakın olan duraklardan çocuklarını servislerimize bindirerek okulagönderecekler. Her servisimiz dehostes ablalarımız olacak. Ve servislerimizi eğitime öğretime katkı sağlayançocuklarımızı daha bilinçli yapan bir araç haline getireceğiz. Bu proje ilebinlerce çocuğumuzu ve anne babalarını büyük dertten kurtaracağız.

Sayın Başkanımsorularımızı yanıtladığınız için çok teşekkür ederiz. Sizin için her şeyinhayırlısını diliyoruz.

Bana bu fırsatıverdiğiniz için ben teşekkür ediyorum. Üsküdar halkı umutsuz olmasın. Bizvarız. BTP projeleri ile geliyor. Muhalefet değişirse iktidarda değişir. Milletimizindesteklerini bekliyoruz.