Ana Sayfa » Sürmanşet » Hüseyin Turhan'ın önderliğinde Taksim'de ''Bağımsız Türkiye'' Yürüyüşü Düzenlendi

 Hüseyin Turhan'ın önderliğinde Taksim'de  ''Bağımsız Türkiye'' Yürüyüşü Düzenlendi

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul İl Gençlik Kolları Taksim Galatasaray Lisesi önüne kadar yaptıkları yürüyüş ve basın açıklamasında Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetini ABD-İsrail endeksli icraatlardan ötürü sert dille eleştirdiler.

ARAP BAHARI MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMADIR

BTP adına İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Turhan, "Arap baharı adı altında yürütülen Müslümani Müslümana Kırdırma Projesi, bugün Suriye üzerinde oynanmaktadır. Suriye'deki kardeşlik karşısında diz çöken ABD ve İsrail, Suriye'nin direnişini kırmak ve İslam Coğrafyası'nı BOP'a mahkum edebilmek için Türkiye'yi kullanmak istemektedir. Dün hiçbir problemimizin olmadığı Müslüman Suriye ile, sırf Amerika ve İsrail memnun olsun diye yapılanları, tarih ve İslam alemi affetmeyecektir. BOP kazanını yakan ABD, Büyük İsrail meşalesini tutuşturan İsrail iken, bu ateşi kızıştıran AKP İktidarıdır. Ehli Beyt nefesiyle Haçlıya karsı dimdik duruş sergileyen Suriye'nin, meşru devletini yok sayan AKP iktidarı, Bop figüranı Arap Birliğindeki Suriye Koltuğuna teröristi oturtmadı mı? Müslümanın kanı, canı, namusu müslümana haramken, teröristleri besleyip, eline silah vererek Suriye'de kan dökülmesine sebep olan sizler bunların hesabını Ruz-i mahşerde nasıl vereceksiniz ?! dedi.

YALANCI MEDYA ESAD'A İFTİRA ATIYOR

Başkan Turhan'ın konuşması sık sık sloganlarla kesilirken ABD kontrollü basının katliamları Suriye Devlet Başkanı Beşşar El Esad'a yıkmak istediğini belirterek " Burdan ehli sunnetim diyerek BOP'ne hizmet etmek için Suriyeli Müslümanların öldürülmesine fetva veren, Aleviyi Şii yi Caferi'yi kafir görüp dışlayan Cübbeli zangoçlara sesleniyorum : ARTIK OYUN BOZULDU. CÜBBE DÜŞTÜ HAÇ GÖRÜNDÜ..sizin maskenizi düşürüp bu millete gercek yüzünüzü her yerde göstereceğiz. Bu fitneyi ortadan kaldıracak olan, Müslümanları kardeş yapacak olan tek şey; Ehlibeyt gemisinde Alevisi, Sünnisi, Caferisi, Şii' si ile bir ve beraber olmaktır. Meksika'daki mafya hesaplaşma görüntülerini Suriye'de Esad'ın yaptığı katliam diye servis eden medya, biliyoruz ki yalansın.. Bu yalan ile BOP'a hizmet etmektesin!" dedi.

GENEL BAŞKAN PROF. DR. HAYDAR BAŞ ESAD HZ HÜSEYİNİN ROLÜNDE DEMİŞTİ.

Daha önce Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Kasım 2012'de Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 5. Ehl-i Beyt Sempozyumu'nun kapanış konuşmasının bir bölümüde Suriye'de korkunç projelerin hayata geçirileceğini ifade edip, burada birçok Kerbela'ların yaşanacağını dile getirdiğini vurgulayarak, " Bunların hepsi de Esad'a mal edilecek. Esad şu anda Hz. Hüseyin'in rolünde. Bunu hiç unutmayın. Hz. Hüseyin'in kahramanlık rolüne soyunanlar da Yezid rolünde. Türkiye'dekiler başta olmak üzere... Size soruyorum: Esad'ın iktidardan gitmesini kim istiyor? ABD, İsrail... Eğer Esad ABD'ye ve İsrail'e 'evet' deseydi, bu belalar başına gelecek miydi? Gelmeyecekti... O halde ölçü ortada... Onlara karşı dimdik durduğu için sonuç böyle cereyan etti. İsrail diyor ki, Güneydoğumuz da içinde olmak şartıyla 'o topraklar bize ait, sen orada bulunamazsın. Hizbullah'a destek veriyorsun, Hizbullah bizim başımızın belası kesiliyor. Filistinlilere destek veriyorsun, onlar da bizim başımızın belası kesiliyor'" demişti.